Farba: zelená
Evidenčné číslo: 5109
Dĺžka (km): 8,5 km
Prevýšenie: 287/120 m (pozor uvádza sa smere popisu trasy)
Náročnosť / Určenie: SPORT (stredné) - MTB TRASY
Povrch: asfalt, spevnená cesta, lesná cesta

Charakteristika: Miestna cykloturistická trasa, vedúca z obce Oponice popod Oponický hrad do Babovej doliny, kde sa križuje z trasou č. 049 – Tribečská hrebeňovka.

Popis: Trasa začína v obci Oponice pri kostole na asfaltovej ceste, pokračuje smerom ku kaštieľu. Tu odbočí doľava a pokračuje popri kaštieľnom múre. Za kaštieľom odbočíme doľava a krásnou cestou s výhľadom na Oponický hrad pokračujeme do obce Súlovce. Odtiaľto trasa vedie do lokality Húšťavy, kde križuje existujúcu modrú cykloturistickú trasu. Odbočíme na spevnenú lesnú cestu a pozvoľným stúpaním pokračujeme Pod Morkou až do Babovej doliny, kde sa trasa končí. Babova dolina je križovatkou s atraktívnou cyklomagistrálou – Tribečskou hrebeňovkou (049).
https://www.biker.sk/ https://www.skoda-auto.sk/ https://trekbikes.sk/3-bicykleVšetky publikované dáta na portáli sú určené na nekomerčné použitie pre občiansku verejnosť, turistov a návštevníkov Slovenska. Dáta sú chránené v zmysle autorského zákona, sú majetkom Slovenského cykloklubu. Ich ďalšie použitie a šírenie je možné iba s písomným súhlasom Slovenského cykloklubu.