Farba: zelená
Evidenčné číslo: 5108
Dĺžka (km): 20,5 km
Prevýšenie: 553/537 m (pozor uvádza sa smere popisu trasy)
Náročnosť / Určenie: SPORT (stredné) - MTB TRASY
Povrch: asfalt, spevnená cesta, lesná cesta

Charakteristika: Trasa začína v obci Krnča pri kultúrnom dome na autobusovej zastávke a pokračuje obcou v smere na kameňolom. Pri kameňolome sa trasa rozdeľuje na okruh, my pokračujeme ľavou asfaltovou cestou.

Popis: Tiahle pozvoľné stúpanie dolinou nás privedie do lokality Čierne blato. Tu sa trasa láme doľava a pokračuje v stúpaní po lesnej ceste a úzkym jarkom, pretíname žltú turistickú značku. Odtiaľto pokračujeme po dobrej lesnej ceste až na hrebeň, stretávame sa s atraktívnou Tribečskou hrebeňovkou (049). Trasy vedú spolu popod Javorový vrch, v lokalite Pod Kobyliou skalou sa cyklomagistrála odpája vľavo, my pokračujeme priamo pod Mišov vrch. Pri posede odbočíme z cesty a prudkým chodníkom vystúpame na hrebeň. Z hrebeňa sa spustíme jarkom na lesnú cestu, odbočíme doprava a tiahlym klesaním pokračujeme po dobrej lesnej ceste. Onedlho sa cesta mení na asfaltovú a privedie nás okolo kameňolomu späť do obce Krnča.

Počas výletu odporúčame odbočiť k horárni Horňany. Nachádza sa tu krásna stará sekvoja. Majiteľa horárne treba požiadať o vstup na pozemok.
https://www.biker.sk/ https://www.skoda-auto.sk/ https://trekbikes.sk/3-bicykleVšetky publikované dáta na portáli sú určené na nekomerčné použitie pre občiansku verejnosť, turistov a návštevníkov Slovenska. Dáta sú chránené v zmysle autorského zákona, sú majetkom Slovenského cykloklubu. Ich ďalšie použitie a šírenie je možné iba s písomným súhlasom Slovenského cykloklubu.