Občianske združenie Slovenský cykloklub vďaka finančným zdrojom od KOCR Žilinský turistický kraj v priebehu mesiaca tohto roka osadil deväť nových cykloservisných stojanov. Stojany sú vybavené základným náradím potrebným na opravu bicykla a pumpou na dofúkanie kolesa či opravy defektu.

Samotnej realizácii osadenia cykloservisných stojanov predchádzali viaceré administratívne a iné úkony. Vytypovali sa najvhodnejšie a najfrekventovanejšie lokality v kraji, kde by tieto cykloservisné stojany mali vysoký prínos pre cykloturistický ruch. Následne sa oslovovali obce a mestá, či s umiestnením súhlasia, prípadne sa v spolupráci s nimi vytýčili vhodnejšie miesta umiestnenia. Po odsúhlasení daných lokalít mohlo SCK následne pristúpiť k realizácii.

Načo slúži cykloservisný stojan?

Cykloservisný stojan slúži cykloturistom ako technická pomoc v prípade potreby, aby si sami zvládli opraviť menšie poruchy na bicykli pohodlne a priamo na mieste. Je vybavený náradím na základnú opravu bicykla, ktoré je skryté vo vnútornej časti ako a držiakom na bicykel pre lepšiu manipuláciu a ľahšiu opravu. Zabudovaná hustilka v kovovom ochrannom obale pomôže pri bežnom dofúkaní kolies, či opravy defektu. Pomocou náradia si vie cyklista opraviť menšie nedostatky, ako napríklad utiahnutie pedálov, bŕzd, kolesa, či detskej sedačky.

Kde ich nájdeš?

Nové cykloservisné stojany sú umiestnené v lokalitách:

  1. Obec Oščadnica – pri Penzióne Centrál
  2. Obec Kotešová – odpočívadlo na cyklochodníku
  3. Obec Liptovská Osada – odpočívadlo na Donovalskej cyklomagistrále
  4. Obec Lietava – pri detskom ihrisku
  5. Obec Rajecká Lesná – pri dome kultúry
  6. Obec Turčianska Štiavnička – pri Múzeu lesnej železničky
  7. Obec Belá – Dulica – pri lanovke
  8. Námestovo – časť Slanica, smer Prístav č. 2
  9. Liptovský Mikuláš – vstup na Singletraily Háj-Nicovô

Veríme, že nové cykloservisné stojany budú v žilinskom kraji spoľahlivo a dlhodobo slúžiť všetkým, ktorí na svojich cyklopotulkách budú potrebovať jeho pomoc.

V galérii prikladáme fotoreport z montáže nových stojanov.


https://www.biker.sk/ https://www.skoda-auto.sk/ https://trekbikes.sk/3-bicykleVšetky publikované dáta na portáli sú určené na nekomerčné použitie pre občiansku verejnosť, turistov a návštevníkov Slovenska. Dáta sú chránené v zmysle autorského zákona, sú majetkom Slovenského cykloklubu. Ich ďalšie použitie a šírenie je možné iba s písomným súhlasom Slovenského cykloklubu.