Takto o týždeň sa spolu uvidíme na 21. Národnom zraze cykloturistov v Humennom. Tešiť sa môžete naozaj na super program, super sprievodcov a dobrú náladu.

Už vo štvrtok to vypukne

Pomyselné brány cyklozrazu sa otvoria už vo štvrtok 15. júna od 14:00, kedy začne registrácia v priestoroch hotela Alibaba v Humennom. Hosťovať nás budú chalani z SCK Humenné. Účastníci zrazu sa zaregistrujú, dostanú svoj účastnícky balíček, ubytujú sa, navečerajú. Mnohí naši účastníci sa už poznajú a budú sa stretať po dlhej dobe, preto je tento deň taký voľnejší.

Avšak krátko po večeri sa presunieme do Kina FAJN, kde je prichystané večerné premietanie Expedičnej kamery. Popri tom sa bude konať i stretnutie predsedov Slovenského cykloklubu v priestoroch malého salóniku.

Piatkový prechod Iľovníckym hrebeňom

Po výdatných raňajkách nás čaká oficiálne otvorenie zrazu a prvá naplánovaná trasa, tá vedie do Sniny cez Iľovnícky hrebeň (pre menej zdatných cykloturistov je pripravená aj alternatívna popod hrebeň po šotolinách). Na trase budeme mať viacero zastávok v miestnej reštaurácii a pohostinstvách, kde sa budú môcť cykloturisti občerstviť.

Večer nás čaká zaujímavá prehliadka mesta Humenné. Mestom nás bude sprevádzať Miška Zdražilová – riaditeľka OOCR Horný Zemplín. Ukáže nám kultúrne i iné pamiatky a zaujímavosti mesta, predstaví projekty, ktoré organizujú v rámci ich OOCR alebo ktoré pripravujú v spolupráci s miestnou KOCR Severovýchod Slovenska, či inými oblastnými a regionálnymi subjektmi.

Sobotný výstup na Vihorlat

Po piatku vôbec nebudeme zaháľať. V sobotu nás totižto čaká výstup na Vihorlat. Veľkým pozitívum tejto akcie je to, že sa nám podaril povoliť vstup cez územie vojenského obvodu a bude nám sprístupnený i samotný Vihorlat. Okrem Vihorlatu sú lákadlom na trase: VN Zemplínska Šírava, ruiny kostolíka pod Senderovom, Viniarske jazero a Viniarsky hrad.

Následne po príchode do zázemia a po večeri sa spoločne zabavíme s DJ-om v priestoroch baru v hoteli Alibaba. Pre účastníkov máme pripravenú bohatú tombolu, vyhodnocovať budeme i najvzdialenejšieho, najbližšieho, najstaršieho a najmladšieho účastníka zrazu.

A čo v nedeľu?

V nedeľu nás bude čakať oddychová trasa po prvej cykloturistickej trase, ktorú vyznačilo SCK Humenné minulý rok – Grófka trail. Záver trasy bude v skanzene, kde bude pre účastníkoch pripravená i prehliadka.

Tešíme sa na vás!

21. Národný zraz ckyloturistov vieme zorganizovať iba s pomocou a podporou našich partnerov, ktorým touto cestou veľmi ďakujeme, ste skvelí!

Hlavní partneri podujatia: Ministerstvo dopravy Slovenskej republiky, Slovakia travel, KOCR Severovýchod Slovenska, OOCR Horný Zemplín, Poloniny – neskutočne skutočné, Aevis n. o.

Podujatie je organizované s finančnou podporou Ministerstva dopravy Slovenskej republiky.

Partneri podujatia: Garmin, Škoda, Biker magazín, ProCycling, Mattoni, MTBIKER, Origos, Old Herold


https://www.biker.sk/ https://www.skoda-auto.sk/ https://trekbikes.sk/3-bicykleVšetky publikované dáta na portáli sú určené na nekomerčné použitie pre občiansku verejnosť, turistov a návštevníkov Slovenska. Dáta sú chránené v zmysle autorského zákona, sú majetkom Slovenského cykloklubu. Ich ďalšie použitie a šírenie je možné iba s písomným súhlasom Slovenského cykloklubu.