Farba: žltá
Evidenčné číslo: 8730
Dĺžka (km): 1,3 km
Prevýšenie: 1053/888 m (pozor uvádza sa smere popisu trasy)
Náročnosť / Určenie: SPORT (stredné) - MTB TRASY
Povrch: spevnená cesta

Charakteristika: Krátka, ale v oboch smeroch náročná trasa, ktorá prepája cykloturistické trasy 5854 Sp. Nová Ves – Pod Suchým vrchom a 2851 Mlynky – Biele Vody, rázc.

Popis:
Trasa plní funkciu cykloturistického prepojenia Hornádskej kotliny s Hnileckou dolinou, resp. prepojenia severnej časti Slovenského raja s jeho južnou časťou, umožňuje sprístupnenie Geráv z južnej časti Slovenského raja, či vytváranie zaujímavých cykloturistických okruhov. Je charakteristická náročným stúpaním z Chotárnej dolky (2852) na Zadný Hýľ (5854) a v opačnom smere zas náročným zjazdom, ktorý vzhľadom na prudký zjazd a štrkový, miestami nepevný povrch vyžaduje okrem kvalitného bicykla, aj schopnosť jeho dobrého ovládania.
https://www.biker.sk/ https://www.skoda-auto.sk/ https://trekbikes.sk/3-bicykleVšetky publikované dáta na portáli sú určené na nekomerčné použitie pre občiansku verejnosť, turistov a návštevníkov Slovenska. Dáta sú chránené v zmysle autorského zákona, sú majetkom Slovenského cykloklubu. Ich ďalšie použitie a šírenie je možné iba s písomným súhlasom Slovenského cykloklubu.