Farba: zelená
Evidenčné číslo: 5497
Dĺžka (km): 4,2 km
Prevýšenie: 138/108 m (pozor uvádza sa smere popisu trasy)
Náročnosť / Určenie: SPORT (stredné) - MTB TRASY
Povrch: asfalt, spevnená cesta, trail, lesná cesta

Charakteristika: Kratšia zelená MTB trasa s nádhernými výhľadmi na okolitú prírodu.

Popis: Táto krátka MTB trasa začína technickou parádou pri záhradníctve vedľa riečky Rajčianka v Rajeckých Tepliciach. Štart je od modrej trasy 2440 – Rajeckou dolinou na dvoch kolesách do serpentínového stúpania po turistickom chodníku do lokality Nad Vodojemom. Najstrmší je úvodných 200 metrov, potom je to už ľahšie, sľubujeme :). Cyklotrasa vedie na úseku 500 metrov súbežne s vyznačenými turistickými trasami, preto je potrebná ohľaduplnosť voči peším turistom. Peší turista máva na chodníku prednosť pred cyklistom!

Od cyklosmerovníka na konci chodníka pokračuje stúpanie už miernejšieho charakteru po lesnej zvážnici ponad Rajecké Teplice. Nádherné výhľady sú zaručené. Kúsok pred hrebeňom medzi dolinami obce Zbyňov a obce Lietavská Svinná je potrebné na rázcestí odbočiť ostro doľava. Odporúčame však vyjsť až na hrebeň, z ktorého je výhľad na hrebeň Súľovských vrchov a Lietavský hrad. Z rázcestia nasleduje už len strmší zjazd po miestami vyplavenej lesnej ceste. Odporúčame tu opatrnosť. Trasa končí na rázcestí pri bývalom tábore v lokalite Dielnice a tu sa napája na modrú trasu 2409 – Žilina – Rajec.
https://www.biker.sk/ https://www.skoda-auto.sk/ https://trekbikes.sk/3-bicykleVšetky publikované dáta na portáli sú určené na nekomerčné použitie pre občiansku verejnosť, turistov a návštevníkov Slovenska. Dáta sú chránené v zmysle autorského zákona, sú majetkom Slovenského cykloklubu. Ich ďalšie použitie a šírenie je možné iba s písomným súhlasom Slovenského cykloklubu.