Farba: modrá
Evidenčné číslo: 2109
Dĺžka (km): 5,1 km
Prevýšenie: 534/0 m (pozor uvádza sa smere popisu trasy)
Náročnosť / Určenie: SPORT (stredné) - MTB TRASY
Povrch: asfalt, spevnená cesta

Charakteristika: Krátka trasa vedúca k rozhľadni na vrchole pohoria Panska Javorina v Považskom Inovci.

Popis: Trasa začína v lokalite Dolné Zľavy na križovatke so zelenou trasou č. 5101 – Duchonka – CM Naprieč Inovcom. Od cyklosmerovníka trasa začína stúpať po dobrých lesných cestách a prechádza cez lokalitu Biela Bukovina až do lokality Jamka, kde sa križuje so žltou trasou č. 8111. Následne trasa stúpa až na Panskú Javorinu, kde končí pod rozhľadňou na trase č. 5330. Trasa po celý čas vedie stúpavým terénom.

Vrcholová časť je odlesnená a práve tu vyrástla v roku 2010 drevená turistická rozhľadňa. Jej výška dosahuje 16 metrov a z vyhliadkovej plošiny sa vám naskytne kruhový výhľad na hrebeň Považského Inovca, doliny Váhu a Nitry, Malé a Biele Karpaty, Strážovské vrchy a Tríbeč.
https://www.biker.sk/ https://www.skoda-auto.sk/ https://trekbikes.sk/3-bicykleVšetky publikované dáta na portáli sú určené na nekomerčné použitie pre občiansku verejnosť, turistov a návštevníkov Slovenska. Dáta sú chránené v zmysle autorského zákona, sú majetkom Slovenského cykloklubu. Ich ďalšie použitie a šírenie je možné iba s písomným súhlasom Slovenského cykloklubu.