Už ste boli pozrieť novú rozhľadňu Golianovo? Objavte nový klenot Nitrianskeho kraja – nedávno otvorenú rozhľadňu Golianovo.

V polovici februára slávnostne otvorili novú rozhľadňu na území Nitrianskeho kraja. Predstavuje alternatívu, ako využiť svoj voľný čas, či už na bicykli, e-biku, kolobežke alebo iba tak prechádzkou. Svojim impozantným vzhľadom priťahuje pozornosť už z diaľky. Nová rozhľadňa je súčasťou cykloturistickej trasy 2120 – Nitra – Vráble.

Rozhľadňa Golianovo je ideálnym miestom pre výlet

Návštevu rozhľadne si môžete naplánovať kedykoľvek počas roka, je totižto otvorená celoročne a vstup je bezplatný. Nachádza sa priamo na cykloturistickej trase, ktorú často vyžívajú nielen cyklisti ale i turisti, či rodiny s deťmi na prechádzke. Dokonca viete pod rozhľadňou aj pohodlne zaparkovať. V tesnej blízkosti rozhľadne je vodná nádrž Golianovo, pri ktorom sa nachádza cykloturistické zázemie.

Cyklisti si môžu vďaka bohatej sieti cykloturistických trás prejsť rôzne okruhy, ktoré ľahko vytvoríte prepojením nasledovných trás v bezprostrednej blízkosti:

Na www.cykloportal.sk sú dostupné všetky spomenuté trasy voľno stiahnuteľné v GPX formáte s popisom a fotografiami.

Rozhľadňa láka turistov už z veľkej diaľky. Dosahuje výšku 22 metrov, jej základňa meria 15x15m, je postavená z drevenej konštrukcie a je uchytená na štyroch železo-betónových nosníkoch. Pri jej návšteve si ihneď všimnete dve vyhliadkové plošiny – prvá sa nachádza približne v strede vo výške 9 metrov, druhá vo výške 19 metrov. Stredom konštrukcie rozhľadne prechádza oceľové schodisko s mrežovými schodmi.

Pod rozhľadňou sa nachádza zázemie a cykloturistický mobiliár: cykloservisný stojan, panel s mapou a stojan na bicykle. Pevne veríme, že sa v budúcnosti toto zázemie doplní aj turistický prístrešok.

Rozhľadni želáme veľa rokov bez zásahov vandalov a ľudom veľa príjemných chvíľ strávených v prostredí Nitry a okolia.

Výstavbu rozhľadne Golianovo zastrešoval úrad Nitrianskeho samosprávneho kraja, projektantom stavby je Ing. Arch. Peter Mizia.


https://www.biker.sk/ https://www.skoda-auto.sk/ https://trekbikes.sk/3-bicykleVšetky publikované dáta na portáli sú určené na nekomerčné použitie pre občiansku verejnosť, turistov a návštevníkov Slovenska. Dáta sú chránené v zmysle autorského zákona, sú majetkom Slovenského cykloklubu. Ich ďalšie použitie a šírenie je možné iba s písomným súhlasom Slovenského cykloklubu.