Rimini, Taliansko | 22.6.2024 – 30.6.2024

V mene nášho dlhoročného partnera PRO CYCLINGSporttour vás pozývame na 9-dňový cyklopobyt v oblasti rimini v Taliansku, kde sa uskutoční štart 111. ročníka Tour de France 2024.

Po prvý krát v histórií bude Tour de France štartovať v Taliansku. Je tomu tak aj na počesť legiend ako Fausto Coppi, Marco Pantani, Gianni Bugno, ktorí písali históriu Tour de France svojimi neskutočnými výkonmi!

„Spoločne sa vydáme do kraja okolo Rimini, ktorý bol domovom práve Marca Pantaniho, ktorý je zatiaľ posledným cyklistom, ktorý dokázal vyhrať v jednom roku Giro aj Tour (1998),“  uviedla agentúra Sporttour na svojej stránke.

1. etapa Tour de France bude mať cieľ priamo v Rimini, iba 3km od miesta, kde bude vytvorené zázemie pobytu a budete ubytovaní. Štart druhej etapy bude v Cesenatico, rodisku Marca Pantaniho 20km od ubytovania.

Program podujatia bude zaujímavý, počas týždňa si skupina prejde všetky zaujímavé miesta po ktorých pôjde trasa Tour de France alebo Giro d´Italia. „Navštívime San Marino, Cote de Barbotto, San Leo. Prejdeme si časť alebo aj celú trasu najstaršieho Gran Fondo – Nove Colli! Nevynecháme ani návštevu múzea Marca Pantaniho a určite si prejdeme aj jednu z najkrajších ciest v lokalite Strada Panoramica Adriatica. Popri všetkom si užijeme excelentné talianske jedlo a vychutnáme víno Sangiovese, ktorým je oblasť preslávená,“ uviedli na stránke organizátori podujatia.

Cyklopobyt sa bude konať  v dňoch 22.6.2024 – 30.6.2024, ubytovanie a doprava zabezpečená. Stravovanie je možné zabezpečiť za príplatok formou polpenzie.

Celý program a podmienky pobytu nájdete na tomto odkaze.

Výlet je určený pre všetkých, ktorí chcú zažiť a cítiť atmosféru Tour de France. Pre všetkých, ktorí chcú vidieť na vlastné oči historicky prvé udeľovanie žltého dresu v Taliansku. Taktiež je vhodný pre všetkých, ktorí chcú pocítiť to čo jazdci na vlastných nohách!

Netreba ale zabúdať aj na všetkých, ktorí si chcú len oddýchnuť pri mori a povoziť sa iba rekreačne v krásnom kraji plnom nezameniteľnej cyklistickej atmosféry.

Zdroj textu a foto: Sporttour.


https://www.biker.sk/ https://www.skoda-auto.sk/ https://trekbikes.sk/3-bicykleVšetky publikované dáta na portáli sú určené na nekomerčné použitie pre občiansku verejnosť, turistov a návštevníkov Slovenska. Dáta sú chránené v zmysle autorského zákona, sú majetkom Slovenského cykloklubu. Ich ďalšie použitie a šírenie je možné iba s písomným súhlasom Slovenského cykloklubu.