Druhý augustový týždeň sme sa venovali obnove cykloturistického značenia na úseku 002 – Vážska cyklomagistrála, konkrétne na úseku: Piešťany – Horná Streda – Nové Mesto nad Váhom – Trenčín.

Samotnej obnove predchádzala rekognoskácia cykloturistickej trasy, pričom sme zistili značné nedostatky – pokrivené alebo kompletne zničené cyklosmerovky a cyklotabuľky. Tiež boli pokrivené i niektoré cyklosmerovníky a zistili sme lokality, kde bolo potrebné doplniť cykloturistickú infraštruktúru.

Na uvedenom úseku sme počas tejto cyklistickej sezóny osadili i nový cykloservisný stojan o ktorom sa dočítate viac na tomto odkaze.

Úsek medzi Piešťanmi a Trenčínom je vhodný i pre cestných cykloturistov, nakoľko je v plnej dĺžke vybudovaný na asfaltovom cyklochodníku.

Obnovu cykloturistického značenia v regióne financuje Trenčiansky samosprávny kraj.


https://www.biker.sk/ https://www.skoda-auto.sk/ https://trekbikes.sk/3-bicykleVšetky publikované dáta na portáli sú určené na nekomerčné použitie pre občiansku verejnosť, turistov a návštevníkov Slovenska. Dáta sú chránené v zmysle autorského zákona, sú majetkom Slovenského cykloklubu. Ich ďalšie použitie a šírenie je možné iba s písomným súhlasom Slovenského cykloklubu.