Krátka prepojka obce s lokalitou Ranch 13

V úvode cyklistickej sezóny sme boli zmapovať nový cyklochodník v obci Horné Srnie. Ten bol vybudovaný v rámci projektu „Na kole po rozhlednách česko-slovenského pohraničí“. Našou úlohou bolo tomuto chodníku pripísať i cykloturistický význam, cieľom vyššie spomenutého projektu je zvýšenie atraktívnosti kultúrneho a prírodného dedičstva pre obyvateľov a návštevníkov cezhraničného regiónu.

Nová cykloturistická trasa má pridelené evidenčné číslo 8357 – Horné Srnie – Ranch 13, a vďaka nej sa na mapu Trenčianskeho kraja pripísalo ďalších 2,3km cykloturistických trás. Žltá spojka prepája významnú cykloturistickú trasu N5301 – Po stopách histórie a obec Horné Srnie s neďalekou turistickou lokalitou a rančom Ranch 13.

Cykloturistická trasa vedie obcou, následne sa napojí na vybudovaný cyklochodník, po ktorom vedie približne jeden kilometer. Aktuálne, na hranici s mestom Nemšová tento chodník končí, v budúcnosti sa však možno dočkáme jeho dobudovania. Úlohou cyklistu je krátky presun po poľnej ceste až sa napojí na miestnu panelovú cestu, ktorou prichádza ranču. V tomto bode sa naskytajú viaceré možnosti a alternatívy na pokračovanie – buď do ranču alebo k zámočku Antostál, či k rozhľadni Jelenec.

Všetkým cyklistom želáme mnoho šťastných kilometrov.


https://www.biker.sk/ https://www.skoda-auto.sk/ https://trekbikes.sk/3-bicykleVšetky publikované dáta na portáli sú určené na nekomerčné použitie pre občiansku verejnosť, turistov a návštevníkov Slovenska. Dáta sú chránené v zmysle autorského zákona, sú majetkom Slovenského cykloklubu. Ich ďalšie použitie a šírenie je možné iba s písomným súhlasom Slovenského cykloklubu.