Termín: 15. 07. 2023

MTB horský cyklo maratón je určený amatérskym cyklistom. Koná sa v malebnom prostredí Bielych Karpát. Trate sú situované na pomedzí Moravy a Slovenska a ponúkajú pretekárom jazdu krásnou prírodou s výživnými stúpaniami, ale i krásnymi zjazdmi.

14. ročník Karpatského pedála prináša so sebou veľké zmeny. Tou hlavnou je presun závodu do obce Velká nad Veličkou, ktorá sa zároveň stáva spoluorganizátorom pretekov. Nové miesto prináša účastníkom mnoho výhod a nových príležitostí.

Trate pre dospelých sú dve. Kratšia (25km) je určená tým, ktorí si to chcú skúsiť a zažiť atmosféru preteku. Dlhšia (55km) je určená cyklistom, ktorí už majú niečo najazdené. Pretekárov tejto trasy čaká prejazd najvyšším vrcholom Bielych Karpát – Veľkou Javorinou s krásnymi výhľadmi do širokého okolia.

Pri organizovaní pretekov sa rovnako myslelo aj na malých začínajúcich pretekárov, ktorý si môžu prísť vyskúšať overiť svoje sily. Pre nich sú pripravené takisto dve trate (3km a 9km) s rôznou náročnosťou.

Štart a cieľ: Horňácký štadión, Velká nad Veličkou, okres Hodonín

  • Štart 55km a 25km – 10:30h.
  • Štart 9km a 3km – hneď po štarte hlavných pretekov

Počas dňa bude pre súťažiacich, ale i návštevníkov, ktorí prídu povzbudzovať pripravený kultúrno zábavný program.

Štartovné:
300 Kč/12 eur – 700 Kč/28 eur podľa času prihlásenia

Organizátori: Maniac Pedals z.s., Velká nad Veličkou, Slovenský cykloklub (SCK Stará Turá)

Viac informácií o podujatí sa dozviete na TOMTO OKDAZE.


https://www.biker.sk/ https://www.skoda-auto.sk/ https://trekbikes.sk/3-bicykleVšetky publikované dáta na portáli sú určené na nekomerčné použitie pre občiansku verejnosť, turistov a návštevníkov Slovenska. Dáta sú chránené v zmysle autorského zákona, sú majetkom Slovenského cykloklubu. Ich ďalšie použitie a šírenie je možné iba s písomným súhlasom Slovenského cykloklubu.