Prvá slovenská charitatívna mobilná aplikácia APPKA, ktorá pomáha chorým ľudom. Úžasný projekt Asociácie pomoci postihnutým (APPA), vďaka ktorému môže pomáhať naozaj každý, kto sa vo svojom voľnom čase rád hýbe alebo športuje.

POSLANÍM APPY JE POMOC INÝM

Začiatkom tohto roka prebehlo zaujímavé a inšpiratívne stretnutie medzi Slovenským cykloklubomAsociáciou pomoci postihnutým. V úzkom kruhu dvoch zástupcov organizácií sa preberali témy týkajúce sa dobrovoľnej činnosti APPY a plánov oboch organizácii na rok 2024.  Ľudovíta Chmelárová, zástupkyňa za organizáciu APPA, predostrela poslanie organizácia, ktorou je pomoc: „ľuďom s vrodenými alebo získanými poruchami pohybového a oporného ústrojenstva alebo poškodením nervového ústrojenstva či viacnásobným postihnutím.“

Hlavnou témou stretnutia bolo, akým spôsobom by sme mohli naštartovať vzájomnú spoluprácu a akým spôsobom by sme vedeli prispieť k osvete aplikácie APPKA. „V Slovenskom cykloklube sa nezaoberáme len cykloturistickým značením, ale i združovaním ľudí, ktorí majú radi šport, predovšetkým cykloturistiku. Výsledkom stretnutia je zámer spropagovania aplikácie prostredníctvom našich regionálnych klubov, členov a na podujatiach, ktoré budeme v tomto roku organizovať. Projekt APPKA nás veľmi zaujal a s nadšením pristupujeme k úlohe prispievať k tomu, aby sa táto aplikácia dostala do povedomia ešte väčšieho množstva športových nadšencov,“ zhrnula svoje pocity zo stretnutia Lucia Bagová, zástupca za združenie Slovenský cykloklub.

DARUJ SPÁLENÉ KALÓRIE JEDNÝM ŤAHOM

Každý môže dať svojmu pohybu nový zmysel. Stiahnutie aplikácie je úplne jednoduché, nájdete ju buď v Google Play Store alebo v App Store. Všetko o tom, ako si Appku stiahnuť a nainštalovať sa dozviete na tomto odkaze.

Aplikácia pracuje na princípe jednoduchej synchronizácie s populárnymi platformami, ako sú Garmin Connect, Google Fit a Apple Health. V úvode sa synchronizujeme a následne sa aplikácia postará o všetko za vás. Vašou jedinou úlohou je aktívne sa pohybovať a zaznamenávať svoje aktivity. Následne prichádza ten nezameniteľný okamih – vaše odvedené úsilie sa premení na dary v podobe kalórií, ktoré sa transformujú na finančnú podporu jedným ťahom.

Komu APPKA prináša pomoc? Každý mesiac prináša aplikácia príbehy troch jednotlivcov, ktorým môžete svojimi kalóriami poskytnúť podporu. Za každým príbehom je donor, ktorý tvoje kalórie transformuje na finančné príspevky. Každý príbeh má potenciál získať až 2 000 €, a preto je kľúčové, aby sa do príbehu zapojilo čo najviac ľudí. Bez ohľadu na to, či beháte, turistikujete, bicyklujete, plávate alebo cvičíte vo fitku, všetky tieto aktivity môžete premeniť na pozitívny prínos.

Čo bude tvojou inšpiráciou k dosahovaniu výkonností? Okrem hrdého povedomia, že sa aktívne pohybujete a podporujete niekoho svojimi kalóriami, vás čakajú aj rôzne súťaže, ktoré APPA pripravila so svojimi partnermi.

Tak na čo čakať, sťahuj APPKU a poď sa hýbať!


https://www.biker.sk/ https://www.skoda-auto.sk/ https://trekbikes.sk/3-bicykleVšetky publikované dáta na portáli sú určené na nekomerčné použitie pre občiansku verejnosť, turistov a návštevníkov Slovenska. Dáta sú chránené v zmysle autorského zákona, sú majetkom Slovenského cykloklubu. Ich ďalšie použitie a šírenie je možné iba s písomným súhlasom Slovenského cykloklubu.