Aprílové počasie Ďumbierákov neodradilo

Aj keď bolo aprílové počasie nestále, cyklisti z SCK Ďumbier sa nedali odradiť. V daždivom počasí absolvovali jazdu z Brezna smerom na Tále. Na Veľký piatok sa vydali trasou z Valaskej, Hrončianskou dolinou na Čierny Balog. Cez sedlo Danková sa plynulo napojili na Kamenistú dolinu, najdlhšiu dolinu na Slovensku. Popri priehrade Hrončok sa spustili asfaltkou na Svätý Ján v Hronci.

Druhá aprílová nedeľa sa niesla v znamení medvedieho cesnaku. Trasu dlhú 64 km si niektorí členovia skrátili vlakom z Brezna do Lučatína. Odtiaľ sa vydali do Moštenice, kde si nazbierali medvedí cesnak a nabrali kyslú vodu.

Výšľap na Chatu Pod Hrbom

Slnečné počasie vylákalo v predposlednú aprílovú nedeľu rekordný počet členov a hostí na cykloturistiku. 33 nadšencov sa v dobrej nálade vypravilo z Valaskej cez Osrblie a Tri vody na Chatu Pod Hrbom. Vrch Hrb (1254,7 m n. m.) je geografický stred Slovenska. Chata (1068 m n. m.) je situovaná v Sedle pod Hrbom, prvú chatu otvorili už v roku 1935 a počas SNP ju nemecko-maďarské vojská vypálili, pretože v nej sídlil 3. partizánsky oddiel. Tieto historické udalosti pripomína pamätná tabuľa a samopal zamurovaný v stene chaty.

Po krátkom oddychu a občerstvení sa vydali smerom na Lopej. Popadané stromy a zvyšky snehu pripomenuli, že zima v tejto nadmorskej výške ešte nestratila na sile.

Na krásnej lesnej ceste sa nachádza Kelemenov tunel, ktorý patrí medzi technický pamiatky a je aj súčasťou prírodnej pamiatky kaskádovitých vodopádov potoka Čelno. Predajnianske vodopády sa nachádzajú pod tunelom.

Klubová výjazdovka do Nitry

Poslednou aprílovou akciou bola výjazdovka do Nitry. Členovia SCK Ďumbier sa vybrali spoznávať cyklocesty iného kraja. Za tri dni najazdili 170 km, nastúpali 2 730 výškových metrov. Trasy viedli z Jelenca, cez Nitru, Paňu, Vráble, Topoľčianky, Zlaté Moravce, Oponice, Zubor.

Viac o akciách SCK Ďumbier sa dozviete na ich webovej stránke alebo na Facebooku.  


https://www.biker.sk/ https://www.skoda-auto.sk/ https://trekbikes.sk/3-bicykleVšetky publikované dáta na portáli sú určené na nekomerčné použitie pre občiansku verejnosť, turistov a návštevníkov Slovenska. Dáta sú chránené v zmysle autorského zákona, sú majetkom Slovenského cykloklubu. Ich ďalšie použitie a šírenie je možné iba s písomným súhlasom Slovenského cykloklubu.