044 Okolo Považského Inovca

044 okolo povazskeho inovca mFarba: červená
Dĺžka: 127 km
Prevýšenie: 2163/2163 m (pozor: uvádza sa v smere popisu trasy)
Náročnosť: SPORT
Určenie: MTB bicykel
Povrch: asfalt, štrk, prírodný povrch

cervena trasa ikona2 charakter mtb02 narocnost sport ikona01

 

Charakteristika: Trasa vedie okolo celého pohoria Považský Inovec a tvorí tak jednu z kostrových trás v projekte Bikepark Považský Inovec. Prechádza troma krajmi - Trnavským, Trenčianskym a Nitrianskym krajom.

Okruh začína v Piešťanoch pri Kolonádovom moste, prechádza po hrádzi pri golfovom ihrisku. Pred obcou Modrovka vychádza na hlavnú cestu č. II/507, po nej vedie obcami v podhorí Inovca. V Kočovciach trasa odbočí do obce, vedie popri potoku až do Kálnice. Tu vychádza na asfaltovú cestu a prejde obcou k otoču autobusov. Tu odbočíme doľava na účelovú komunikáciu a pokračujeme lesom Inovca, neskôr lúkami do Selca. Cyklomagistrála prechádza krajom obce, pri obecnej kyselke odbočíme doľava a vôjdeme opäť do lesov Inovca. Trasa kopíruje bývalú lesnú železnicu, ktorá viedla až do Trenčína. Stúpania a klesania v tomto úseku sú preto príjemné a nenáročné. Cesta nás privedie do lokality Mníchova Lehota - Radar, odtiaľ pokračuje striedavo po asfaltovej i lesnej ceste nad obec Dubodiel. Tu odbočí doľava na kvalitnú lesnú cestu a zvlneným terénom vedie do lokalít Kulháň a Duchonka. Nachádza sa tu rekreačné stredisko i prírodná vodná nádrž.

Z Duchonky trasa vedie po miestnych asfaltových cestách cez obce Závada a Záhrada. Charakter cesty sa mení na spevnenú kamenistú, vlní sa podhorím Inovca a prechádza cez známe turistické lokality - hradisko Bojná, sedlo Marhát a Kostolík sv. Juraja (tzv „Jurko“). Od kostolíka trasa pokračuje dobrými lesnými cestami do obce Radošina. Tu vchádza na asfaltovú cestu a ďalej vedie obcami Ardanovce, Šalgovce, Svrbice. V obci odbočíme doprava , čaká nás mierne stúpanie na Humništia. Odtiaľto zasa príjemný zjazd do Ratnoviec. V obci sa trasa pripojí na hrádzu okolo vodnej nádrže Sĺňava a privedie nás ku Kolonádovému mostu v Piešťanoch.

Vytvorené one year ago
Super User

Táto trasa bola stiahnutá 38 krát. Stiahnuť trasu
Minimálna výška 159 Meter
Maximálna výška 689 Meter
Celkové prevýšenie 2351 Meter
Celkový pokles 2352 Meter
Celková vzdialenosť 126.42 km
Táto trasa bola stiahnutá 38 krát. Stiahnuť trasu
Distance: {0} {2} Elevation: {1}
Distance: {0} {2} Speed: {1}
Distance: {0} {2} Heart Rate: {1}
https://nr.cykloportal.sk/media/com_gpstools/markers/02marker.png
https://nr.cykloportal.sk/media/com_gpstools/markers/default.png
#0000FF
2
50
google.maps.MapTypeId.HYBRID
1
1
1
1
1
1
google.maps.ZoomControlStyle.DEFAULT
google.maps.MapTypeControlStyle.DEFAULT
Vzdialenosť
Výška
Rýchlosť
Heart Rate
km
mps
m
km
Míle
Meter
ft
mile/hr
ft/sec
km/h
m/s
/index.php?option=com_gpstools&task=rating.rate&id=65&format=json