044 Okolo Považského Inovca

044 okolo povazskeho inovca mFarba: červená
Dĺžka: 127 km
Prevýšenie: 2163/2163 m (pozor: uvádza sa v smere popisu trasy)
Náročnosť: SPORT
Určenie: MTB bicykel
Povrch: asfalt, štrk, prírodný povrch

cervena trasa ikona2 charakter mtb02 narocnost sport ikona01

 

Charakteristika: Trasa vedie okolo celého pohoria Považský Inovec a tvorí tak jednu z kostrových trás v projekte Bikepark Považský Inovec. Prechádza troma krajmi - Trnavským, Trenčianskym a Nitrianskym krajom.

Okruh začína v Piešťanoch pri Kolonádovom moste, prechádza po hrádzi pri golfovom ihrisku. Pred obcou Modrovka vychádza na hlavnú cestu č. II/507, po nej vedie obcami v podhorí Inovca. V Kočovciach trasa odbočí do obce, vedie popri potoku až do Kálnice. Tu vychádza na asfaltovú cestu a prejde obcou k otoču autobusov. Tu odbočíme doľava na účelovú komunikáciu a pokračujeme lesom Inovca, neskôr lúkami do Selca. Cyklomagistrála prechádza krajom obce, pri obecnej kyselke odbočíme doľava a vôjdeme opäť do lesov Inovca. Trasa kopíruje bývalú lesnú železnicu, ktorá viedla až do Trenčína. Stúpania a klesania v tomto úseku sú preto príjemné a nenáročné. Cesta nás privedie do lokality Mníchova Lehota - Radar, odtiaľ pokračuje striedavo po asfaltovej i lesnej ceste nad obec Dubodiel. Tu odbočí doľava na kvalitnú lesnú cestu a zvlneným terénom vedie do lokalít Kulháň a Duchonka. Nachádza sa tu rekreačné stredisko i prírodná vodná nádrž.

Z Duchonky trasa vedie po miestnych asfaltových cestách cez obce Závada a Záhrada. Charakter cesty sa mení na spevnenú kamenistú, vlní sa podhorím Inovca a prechádza cez známe turistické lokality - hradisko Bojná, sedlo Marhát a Kostolík sv. Juraja (tzv „Jurko“). Od kostolíka trasa pokračuje dobrými lesnými cestami do obce Radošina. Tu vchádza na asfaltovú cestu a ďalej vedie obcami Ardanovce, Šalgovce, Svrbice. V obci odbočíme doprava , čaká nás mierne stúpanie na Humništia. Odtiaľto zasa príjemný zjazd do Ratnoviec. V obci sa trasa pripojí na hrádzu okolo vodnej nádrže Sĺňava a privedie nás ku Kolonádovému mostu v Piešťanoch.

Vytvorené 8 months ago
Super User

Táto trasa bola stiahnutá 8 krát. Stiahnuť trasu
Minimálna výška 159 Meter
Maximálna výška 689 Meter
Celkové prevýšenie 2351 Meter
Celkový pokles 2352 Meter
Celková vzdialenosť 126.42 km
Táto trasa bola stiahnutá 8 krát. Stiahnuť trasu
Distance: {0} {2} Elevation: {1}
Distance: {0} {2} Speed: {1}
Distance: {0} {2} Heart Rate: {1}
http://nr.cykloportal.sk/media/com_gpstools/markers/02marker.png
http://nr.cykloportal.sk/media/com_gpstools/markers/default.png
#0000FF
2
50
google.maps.MapTypeId.HYBRID
1
1
1
1
1
1
google.maps.ZoomControlStyle.DEFAULT
google.maps.MapTypeControlStyle.DEFAULT
Vzdialenosť
Výška
Rýchlosť
Heart Rate
km
mps
m
km
Míle
Meter
ft
mile/hr
ft/sec
km/h
m/s
/index.php?option=com_gpstools&task=rating.rate&id=65&format=json